www.dobesovi.cz

Mireček

Procházet: Fotogalerie

2018

 
Mireček v roce 2018 Letošní rok byl pro Míru opravdu důležitý. Úspěšně dokončil základku v Tvarohua dostal se na osmiletej gympl do Šlapanic. Byl 21. Mírovi se ve škole líbí a je spokojenej. Něco mu jde líp, něco hůř, musí si na to přijít sám, jak se učit a jak psát písemky. Dál chodí 2x týdně na badec, v pátek mívá skauta. Na hodech tancoval s Terkou. V létě byl se skautem na táboře v Polné a hned poté valil na Záseku – poznávací gympláckej tábor. Na jaře chodil na rehabilitace, protože se MUDr. Růžičkovi nelíbily jeho křivý záda. Taky začal nosit rovnátka. Jinak má pořád v ruce mobil nebo paří na complu. Strašně málo čte, což mně je moc líto, ale nic s tím neudělám. Mirek se ho snaží se střídavými úspěchy zaměstnávat a zapojovat do prací na baráku. Má moc rád Zdendu a moc rád ju zlobí. Váha 38 kg a výška 148 cm.

2017

 
Mireček v roce 2017 V roce 2017 se Míra začal nechat stříhat profesionálkou, tak už vypadá jako kluk, téměř teenager, nikoli jako děcko. A koníčky má rovněž teenagerovské – PC a mobil. Na komplu hraje hlavně GTA nebo Mafii. Mobil dostal až na Vánoce, pravděpodobně jako poslední ze třídy a od té doby ho samozřejmě nedal z ruky. Většinou na něm sjíždí nějaká ta závadná videa, lajkuje, hejtuje, sleduje a odebírá. Prozatím neyoutuberuje. Na jaře a v létě byla jeho velkým koníčkem Rubikova kostka. V zimě bylo krásně zamrzlo, tak propadl bruslení, na rybníku nebo na zimáku, dokonce jsme mu i koupili hokejku. V červnu se opět účastnil tradičních tvaroženských hodů, jeho tanečnicí byla tentokrát Anetka Pejřilová. Na výzo měl samý. V září nastoupil do páté třídy. Už nechodí do družiny, z kroužků ve škole má vědu a deskovky. S pěveckým kroužkem i nadále připravují pásmo pro občánky a jubilanty. Ve skautu patří k Tygrům a schůzky v klubovně mívají ve čtvrtek. Taky pokračuje v trénincích badmintonu. Začíná mít takový pubescentní projevy typu OMG a WTF 🙂 Vážil 33 kg a měřil 142 cm.

2016

 
Mireček v roce 2016 I v roce 2016 trávil Míra na PC více času, než je zdrávo. Naštěstí to nebylo jen GTA nebo Mafia, ale taky třeba lovení kuliček agar.io, flightradar nebo prohlížení ojetin v autobazarech. Auta jsou i nadále Mírův velký koníček. Zůstal věrný badmintonu a plavání, baví ho i bruslení. Kvůli zhroršenému dýchání musel začít každý ráno inhalovat. Dál chodí do vědeckého a pěveckého kroužku a taky na skauta, s kterým byli na dubnových závodech dokonce druzí. Na hodech tancoval s Emily Weissovou. V pololetí i na konci roku měl samý. Sedí v první lavici a mají novou paní učitelku Kalužovou. Na příměšťáku byl opět v Pozorkách a se skautem v Polné. Odpoledne jezdí na kole nebo je s klukama jen tak venku. Přibyly mu další druhý zuby. Na konci roku vážil 30 kilo a měřil 140 cenťáků.

2015

 
Mireček v roce 2014 Na jaře roku 2015 se Míra věnoval výškovým budovám, vrstevnicím a nejvyšším a nejnižším bodům v republice a v Evropě. Taky ho braly datumy, kdo se v rodině kdy narodil, kolik komu bylo, když se někdo narodil a zapisoval to do našeho rodokmenu. Odtud byl už jen krůček k webu nasejmena.cz, kde řešil četnosti jmen a příjmení. Stále ho bavily mapy a silnice. Opět tančil na hodech, tentokrát s Danielkou Rašovskou, a přednášel na vítání občánků. Na výzo měl samý jedničky a na škole v přírodě byli letos v Bystrém na Vysočině. V létě byl na vědeckém příměšťáku v Porořicích, v Brně na příměšťáku Cesta do pravěku a se skautem byli stanovat v lese u Osvětiman. Na podzim začal chodit do třetí třídy a navštěvoval pěvecký a vědecký kroužek, zálesáka a skauta – skupina šedí vlci. Nově jsme ho přihlásili do Podolí do badmintonu, kam s ním jezdí i Honza Letecký. Tréninky mají 2x týdně. Taťka ho bere každý týden plavat. Byla mu zjištěna alergie na plísně a roztoče. S Maxem, Kubou a Letcem jezdívají do Bonga. Má šest druhých zubů – jedničky nahoře a jedničky a dvojky dole. Víc ani ťuk. Na konci roku měřil 133 cm a vážil 28 kg.

2014

 
Mireček v roce 2014 Rok 2014 se nesl ve znamení rekonstrukce baráku, kde jsme trávili hodně času. Míra tam jezdil na kole, lezl po stromech, dělal v zemi járky a lil do nich vodu a někdy nám i pomáhal. Jeho nejoblíbenější částí zahrady se stal tzv. pahrbek na konci zahrady u plotu. Doma nadále vítězily mapy (silnice, elektrická vedení), domino nebo lego. Během roku absolvoval poprvé tančení na hodech (s Laurou Gallovou) a podruhé přednášení na vítání občánků. V květnu mu byla operována tříselná kýla. Navštěvoval skauta, pěvecký kroužek, sebeobranu, vědecký kroužek a angličtinu s paní učitelkou Simonou ze školky. Vypadly mu celkem 3 zuby. Na konci roku měřil 130 cm a vážil 26 kg.

2013

 
Mireček v roce 2013 V roce 2013 nám už bylo jasné, že jakmile se Míra do něčeho pustí, tak to dělá na 200%. Jezdí na kole před barákem třeba celý večer, má koupenej cyklocomputer a sleduje, kolik toho ujel a dobu jízdy. Taky ho chytl televizní program, má píchlej prst na zrovna běžícím pořadu a pamatuje si, co kdy dávají. Pořád ho baví úkoly pro předškoláčky a poté, co dostal na Vánoce interaktivní mapu světa, tak uměl všechny země včetně vlajek. Začal luštit křížovky a osmisměrky. Občas se mu stane, že se promění na kočičku, chodí po čtyřech, mňouká a spí mně na klíně 🙂 Stále ho baví mapy, maluje na tabulku směrový cedule a já musím říkat, kam pojedu. Taky si pamatuje čísla silnic. Mapu Tvarožné zná nazpaměť včetně popisných čísel. Tohle taky maluje v družině a chodníky a elektrický vedení a náš barák, vlastně oba. Na konci roku měřil 125 cm a vážil 24 kg.

2012

 
Mireček v roce 2012 V průběhu roku 2012 přirostla Mirečkovi jeho oblíbená mazací tabulka k ruce. Z dopravní oblasti k malování značek přibyly směrové značky a značky s názvy obcí. Přišly nekonečné dotazy typu kam chceš jet ? Na jaře ještě maloval kytičky, které měl nastudovaný ze školky. Pak si je začal hledat na googlu. Dopravní značky uměl taky a k nim si ještě pouštěl testy z autoškoly 🙂 Načas nás taky zle zkoušel z částí těla a někdy ho docela hodně bolel jícen. Protože si rád pamatuje věci, přišlo v průběhu roku období, kdy si zapamatoval skoro celý kalendář a museli jsme mu psat na tabulku datumy a on hádal, kdo má svátek. Už od loňského roku jezdil výborně na koloběžce a na podzim konečně propadl kolu. Pohádky před spaním si čte sám. Má rád různé úkoly a doplňovačky pro předškoláky, různá bludiště, hledání rozdílů a co kam nepatří. Míra má moc dobrou hlavu. Snad mu to vydrží.

2011

 
Mireček v roce 2011 V roce 2011 dostal Mireček mazací tabulku a ta se mu pak stala věrnou společnicí. Psal si na ni písmenka, čísla, potom i dopravní značky. Poté začal zaznamenávat, co zrovna dělá. Ráno napsal na tabulku ráno, pak si napsal kakao, kadit, školka atd. Před spaním jsme četli pohádkové lístečky a další doobjednali na aukru. Začal si psát písmenka ve Wordu a dokázal si sám pustit pohádku na počítači. V této době byla jeho hlavní favoritkou Včelka Mája. Znal názvy všech 104 dílů. Pak si začal přepisovat na tabulku, co vidí napsaný, ptal se, co to je, a tak se naučil číst. V prosinci, ve svých pěti letech Mireček plynule četl. Měřil 115 cm a vážil 20,5 kg.

2010

 
Mireček v roce 2010 Rok 2010 potvrdil, že je Mireček motorista tělem i duší. Občas sice složí puzzle, prolistuje knížku nebo něco vymaluje, ale auta zcela ovládají všechen jeho čas. Už ale nesleduje, jakou má auto značku, ale to, jak má volant a jak má zatočený kola. Z pohádek má rád Krtečka, Boba a Bobka, Maxíka Fíka a nově i medvídky z Pane, pojďte si hrát. Náš chlapec rád jí, pořád poslouchám větu : Mamko, co mně dáš napapat ?, taky se hodně vzteká, když není po jeho, lítá jako blázen, pořád mele pantem a moc neposlouchá. Taky už krásně mluví, jen mu ještě unikají nějaké ty jemné nuance češtiny, říká například : našl, přišl, řeknul, uteknul, potředuju a oblíbený ochobd. Ze „sportovních“ aktivit bych vzpomněla jízdu na kole, cáchání v bazénku ve Vyškově a nekonečné procházky spojené se sběrem kaštanů. Někdy během léta k nám zcela nečekaně přišly kačenky – Mirečkovy imaginární kamarádky, který většinou jezdí autem a Míra jim musí uhýbat.

2009

 
Mireček v roce 2009 Rok 2009 se nesl ve znamení zdokonalování řeči. V zimě se naučil z dlouhý chvíle písmena a čísla a na jaře k nim přibyly značky aut.
V půli roku už Mireček sám jedl, uměl si vyčistit zuby a obout bačkorky. Dostal sedačku a helmu a začalo se jezdit na kole. V létě jsme hodně jezdili na kole na výlety a v září byl Mireček poprvé u moře.
Další poprvé přislo v říjnu, Mirďa nastoupil do školky. Nejdříve chodil po o domů, ale po nástupu matky do pracovního procesu býval ve školičce celodenně.
Vánoce i Silvestra Míra prožil s babi a deďou a Alíňáčem v Bobrový. Vážil 16,5 kilo a měřil 99 cm.

2008

 
Mireček v roce 2008 V roce 2008 jsme nevycházeli z údivu, co se všechno Mireček naučil.
Pár dní před svýma prvníma narozeninama začal chodit a celé jaro jsme chůzi zdokonalovali – hlavně na kamenité polní cestě za kostelem. Mladej je dobrým chodcem a na konci roku jsme už vůbec nepotřebovali golfáče.
V létě jsme začali chodit na srazy tvaroženských maminek na faru. K akcím na faře časem přibylo úterní cvičení v sokolovně na Kosmáku a čtvrteční pobyty v solné jeskyni v Líšni. Rád si hrál s turistickýma známkama a na podzim začal mluvit.
Na konci roku 2008 Mireček měřil 91 cm, vážil 15 kilo a měl 16 zubů – všechny kromě pětek. O Vánocích jsme byli u našich a na Silvestra doma v Tvarožné.

2007

 
Mireček v roce 2007 Rok 2007 byl pro Mirďu zásadní, naučil se samý důležitý věci – hačat, lozit, stát, chodit, běhat, padat, vztekat se, papat jako velkej a říkat první slabiky.
Už taky ví, jak vařila myšička kašičku a komu všemu dala 🙂
Dále pak umí : HAJÍ a hajnout si na polštář, HALÓ a dat si mobil na ucho, NENENE a kroutit hlavou, NEJNI když dojde ve flašce pití, TYTYTY a hrozit ukazováčkem, TÁK su velkej, PACI PACI a ŇAU, když hází kočkou.
Na konci roku vážil 11,5 kg, měřil 80 cm a měl 4 zoubky, 2 nahoře a 2 dole.
Vánoce jsme strávili u babi a dědy v Bobrové a Silvestra ve Šlapanicích u tety Hany, strejdy Rudy a malýho Lukáška.

2006

 
Mireček v roce 2006 A tady máme to naše štěstí ukřičený.
Narodil se 6.12.2006 v 8.30, vážil 3900 g a měřil 53 cm.
Byl to od malička tlusťoch a pořád je.
Nemusím jistě zdůrazňovat, jak moc ho milujeme. To asi nejlíp pochopí ten, kdo má taky děti :-)
Za rok 2006 toho Mireček moc nestihl, v podstatě jen jedl a kakal.
Vánoce jsme strávili v Tvarožné, na konci roku jsme vyrazili na první výlet autem – k bábí a dědovi do Bobrové.

 


Zanechte komentář

Hledáte něco?

Použijte tento formulář:

Nenašli jste co jste hledali? Zanechte zprávu v komentářích a napravíme to!

Něco ke čtení?

Navštivte i tyto stránky...