www.dobesovi.cz

Zdenulka

Procházet: Fotogalerie

2018

 
Zdenulka v roce 2018 Na rok 2018 asi nebudeme vzpomínat úplně v nejlepším. V dubnu pro ni letěl vrutlník a byla týden v DN na neurologii. Od té doby chodíme na pravidelné kontroly. Ve školce nespává, bereme ji domů po o. Kromě Ottíka a Deniska už kamárádí i s holčičkama – Adélkou a Pavlínkou. Drandí na odrážedle nebo na koloběžce, hopsá na trampolíně, jezdí s náma na kole a moc ráda si hraje na písku. Asi od poloviny roku její život významně ovlivnil britský animovaný seriál Tlaková patrola, ve kterém parta roztomilých pejsků zachraňují svět a pomáhají lidem v Adventure Bay v obtížných situacích. Všude nosí s sebou figurky všech pejsků nebo aspoň jednoho z nich. Používá hlášky z jejich příběhů, moc dobře ví, jak funguje dron, nabiják (naviják), brýle s nočním viděním nebo tlaptulník. Taky pořád piští, kvičí nebo štěká, nedělá jenom pejska, ale i kočičku, ptáčátko nebo sovičku, které je potřeba pohladit, pochovat nebo se na ně aspoň podívat. To, že v jednom kuse provokuje Míru a zlobí s ním, nebudu ani zmiňovat. To je jasný 🙂 Měří 105 cm a váží 16,5 kilo.

2017

 
Zdenulka v roce 2017 Zdenulka chodí od září do školky a musím uznat, že ji to zase posunulo o kus dál, nejen v oblíkání a jídle, ale i ve vyjadřování. Její značkou v šatně je kuřátko a nejvíc se kamarádí s Denisem a Pavlínkou, ale hlavně s Otíkem. Zdenda vstává ráno spolu s Mírou, dá si mlíko a u toho kouká na Včelku Máju a na Obláčkový chléb. Domů se Zdenda vrací po o a potom si jde lehnout. Když se vyspí, bývá už doma Míra, tak spolu zlobí, a když následně dorazí i živitel rodiny, tak to už u nás bývá hodně veselo. Zdenka po taťkovi hopsá a balancuje mu na nohách, on ju vyhazuje a dělají hrozný blbiny. Mezi její další oblíbený činnosti patří hopsání po postelích, skládání puzzle, domina, kostek nebo dráhy, rozhazování věcí a následné odmítání to uklidit. Vždycky před spaním čteme pohádku. Zdenka ráda zpívá písničky ze školky a mezi její oblíbené neškolkové písně patří Nafrněná, Despacito a Když nemůžeš, přidej víc. Říká nám hezky maminko a tatínku a má i další svoje zábavný slovíčka jako žíjek (řízek), ogut (jogurt), žabíško (jablíčko), mežlinka (zmrzlinka), čuška (hruška) nebo žíjátko (lízátko). Zase jí jednou prasklo ouško. Na konci roku vážila 14 kilo a měla 95 cm.

2016

 
Zdenulka v roce 2016 Rok 2016 přinesl pro naši berušku spoustu nových dovedností a poznatků. Naučila se sama jíst a chodit na záchod. Umí spoustu slov a ví naprosto přesně, kdy se co má udělat. V podstatě u nás doma velí. Ráno a večer pije mlíko, pak se vyčistí zubíky a jde se číst Krtek nebo Máša. Ráda chodí ven a v obchodě musí dostat rohlík. Skládá puzzle, kostky a Mírovu vláčkodráhu nebo si hraje s kuchyňkou. Začala s nama jezdit na badec, na bazénu se ráchá v brouzdališti a nevadí jí ani výlety na kole v sedačce. Je to holka šikovná. Ráda jezdí do Bobrové za babi, dodem a Jackinou, který se vlastně bojí. Umí říct, jak se jmenuje. Na zahradě si nejraději hraje na písku a kope do balonu. Opět jí dvakrát prasklo ouško a v létě měla nejspíš boreliózu. Byla očkovaná proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím. Na konci roku vážila 13 kg a měřila 90 cm.

2015

 
Mireček v roce 2006 Stejně jako pro všechny mrňata byl i pro našu Zdenulku první rok jejího života nejdůležitější. Naučila se zvedat hlavičku, otáčet, sedět, lézt a nakonec i chodit !. Postupně přešla na tuhou stravu. První zoubek jsme našli v polovině května. Nikdy neměla dudlík. Od března má náušničky. Pořád ju máme za zadkem, nechce být sama, vyžaduje společnost. Je hrozně šikovná, vyslovuje slabiky, rychle chápe a všechno po nás opakuje. Moc ráda se koupe a hraje si s Mirečkem. Tlačí věci před sebou a všechno vyhazuje ze šuplat. Na zahradě ťapká od ořechu nahoru ke kompostu a zpátky kolem rybízu dolů. V létě bojovala se zánětem středního ucha, ouško jí prasklo celkem 3x. Během roku dostala postupně čtyři dávky očkování – hexavakcína do jedný noženky a Prevenar do druhý. Na konci roku vážila 9 kilo, měřila 80 cm a v pusince měla dohromady 6 zoubků.

2014

 
Mireček v roce 2006 Zdenulka se narodila 10.10.2014 v 8:17 v porodnici v Novém Městě na Moravě. Vážila 3590g, měřila 50cm. Do konce roku 2014 toho moc nestihla, šlo o papání, kakání, spinkání a někdy plakání. Ze skrčence se nám začala vylupovat šikovná holčička, co na nás kouká, začíná zvedat hlavičku a my se začali těšit, až se na nás usměje a chytne nás za prst.

 


Zanechte komentář

Hledáte něco?

Použijte tento formulář:

Nenašli jste co jste hledali? Zanechte zprávu v komentářích a napravíme to!

Něco ke čtení?

Navštivte i tyto stránky...