www.dobesovi.cz

Životy těch druhých

Autor , dne 3. 12. 2009, v kategorii Filmy

Das Leben der Anderen, režie : Florian Henckel von Donnersmarck, DE 2006, film získal v roce 2007 Oscara za nejlepší zahraniční film

Životy těch druhýchDobrejch německejch filmů je jak šafránu, ale tenhle se opravdu povedl. Mein Gott, jak ráda jsem zase podelším čase slyšela milovanou němčinu.

Film to však byl neveselý, neboť nás zavedl do totalitního Německa a ukázal nám praktiky a fungování  STASI. Kapitán Wiesler má odposlouchávat populárního dramatika Dreymana a něco na něj najít. Není to tak těžké, neboť Dreyman napíše článek proti sosialistickému Německu a nechá ho otisknout v západoněmeckém Spiegelu.  Wiesler však píše falešné reporty z odposlechů a schová psací stroj – důkaz proti Dreymanovi, jak to napráskala jeho zlomená přítelkyně Christa. Ta následně umírá při autonehodě a stíhání Dreymana je zastaveno. Po revoluci Dreyman pátrá po okolnostech tehdejšího vyšetřování a zjišťuje pravdu. Nejdřív to vypadá, že půjde za Wieslerem osobně, ale nakonec to udělá líp. Napíše o tom všem knihu a věnuje ji kapitánu Wieslerovi.  Závěr moc dojemnej, jenom nevím, proč to ten agent dělal ?!? Na začátku filmu se vyjevil jako ukázkový a drsný vyšetřovatel a najdnou takovej obrat. Co se v něm hnulo ? Svědomí ? Ať je to jak chce, zachránil tak Dreymana a nejspíš i sám sebe.


Zanechte komentář

Hledáte něco?

Použijte tento formulář:

Nenašli jste co jste hledali? Zanechte zprávu v komentářích a napravíme to!

Něco ke čtení?

Navštivte i tyto stránky...