www.dobesovi.cz

Náš web po dvou měsících

Autor , dne 24. 6. 2009, v kategorii Náš web

Minulý měsíc jsem nedělal rekapitulaci, tak to doháním teď.

Nějvětší změnou na našem webu je naše fotogalerie, kterou se nám už pomalu daří dát do ucházejícího stavu. Stále ještě nejsem stoprocentně spokojený, ale je to rozhodně lepší než na začátku. Konečně se mi podařilo přetáhnout všechny fotky ze starého webu. Fotek bylo celkem 1198 (v 88 galeriích, v 16 albech). Používáme plugin ngalery, který se nám velmi osvědčil. Bylo to hodně časově náročné, nejvíc mi dalo zabrat přetahování textů a kopírování fotek. Starému albumu už tedy definitivně odzvonilo, ale z nostalgie ho nechám dožítat 🙂

Dalším pozitivním faktem je to, že se nám s mamkou daří najít si čas na psaní. Mamka pilně píše články o knihách, filmech a seriálech, já jsem se snažil informovat o našem webu a dělal jsem si zápisky k wordpressu a html obecně. Jednu rubriku jsme si založili i pro Mirečka. Zatím jsem se více soustřdili na údržbu mirečkovi fotogalerie, takže zápisků je poskromnu.

No a poslední důležitou událostí byl ugrade systému, na kterém běží náš web. Vyšla dlouho očekávaná verze WordPressu 2.8, o které jsem už psal. Moc jsem se na ni těšil, protože opravovala dost problémů, které mě docela potrápili. Z hlediska uživatelů žádná změna. Snad jen to, že nemám udělaný překlad některých věcí ( např.kalendář).

Abych nepsal jenom o tom co už bylo, tak přihodím něco z vizí. Chtěl bych zapracovat na stránkách, kde bych psal o IT věcech, zatím mám hotovou jenom hrubou kostru. Ale myšlenka je, tak by to mohlo jít. Trochu mě odrazuje fakt, že takových stránek je na webu kvantum. Na druhou stranu mě láká mít na jednom místě problematiku, která mě zajímá. Zatím ta vize není moc ostrá, jen taková mlha, ale zato  hustá 🙂 Snad se s tím poperu. Druhá vize je, že bych si dělal zápisky z angličtiny, ale jestli to dávat na web? Nevím. To je obdobný jako s IT, všude je toho metrák, ale rozházená všudemožně.

S mamkou ještě doděláváme zajímavé odkazy na weby – prostě klasika plus weby, které máme rádi.

Tak nám držte palce 🙂


Zanechte komentář

Hledáte něco?

Použijte tento formulář:

Nenašli jste co jste hledali? Zanechte zprávu v komentářích a napravíme to!

Něco ke čtení?

Navštivte i tyto stránky...