V NMNM na MS

Autor , dne 22. 2. 2013, v kategorii Aktualitky, Z domova

7.-17.2.2013 probíhala v Novém Městě dlouho očekáváná a nebojím se říct největší letošní sportovní událost – Mistrovství světa v biatlonu. Smíšenou štafetu, rychlostní i stíhací závody jsme poctivě sledovali v bedně, ale na vytrvalostní závod mužů na 20 km jsme se vypravili osobně. Jeli jsme s předstihem, neb jsme správně tušili, že pak bude Město brutálně zasekaný. Zaparkovali sme auto na Budovatelů a kyvadlovou dopravou dojeli na parkál k nemocnici, kde byla točna. Pěškobusem sme se dostali na závodiště a obsadili místo v lese u trati hned za výjezdem z tunelu s výhledem na velkoplošnou obrazovku. Zanedlouho padla tma a v 17:15 chlapi vyjeli. Zpočátku sme spravedlivě povzbuzovali všechny kolemprojedivší závodníky, ale bylo to velmi vyčerpávající, tak jsme se posléze soustředili jenom na favority a domácí. Vedle nás stáli Rusi a Němci, na druhé straně Opaváci, kteří pod nám rozvinuli asi 10m dlouhou vlajku. Závod to byl parádní, atmosféra úžasná, moc jsme si to užívali a ani nám nevadilo, že přituhuje. Zlato bral za neúčasti Nora Svendsena krásný Francouz Martin Fourcade, radost udělal čtvrtej Moravec. Oko nejedné ženy spočinulo se zalíbením na pohledném trenéru naší reprezentace Rybářovi, když v závěru celý závod analyzoval. Celé mistrovství provázel bohatý doprovodný program na Vratislavově náměstí. Sobotní vystoupení Vojty Dyka a brněnského B-side bandu bylo nezapomenutelné. Chlapcům to spolu slušelo a šlapalo a celou hodinu nám s Radkou tekly žgryndy. Poté následovalo vyhlášení vítězů a ohňostroj. Byla to velkolepá akce a NMNM ji zvládlo !!!