www.dobesovi.cz

Haruki Murakami – Konec světa & Hard-boiled Wonderland

Autor , dne 30. 11. 2009, v kategorii Knihy, Recenze

Z japonského originálu Sekai no owari to hádoboirudo wandárando přeložil Tomáš Jurkovič, vydalo nakladatelství Odeon v Praze roku 2008, vydání první

Haruki Murakami - Konec světa a Hard-boiled WonderlandTenhle Japonec mě fakt baví. Už jsem od něj přelouskala kdeco a jednoznačně nejvíc mě zaujalo Norské dřevo. Krásně se to čte, stránky utíkají a člověku je pak líto, že je najednou konec.  Ale zpátky na Konec světa.

Blíže nespecifikovaný mladý chlapec začal pracovat pro Systém, prošel operací mozku a může tak provádět složité operace při zpracování dat. Setkává se s profesorem, který to má všechno na svědomí a dozvídá se, že během operace došlo k chybě a on již brzy opustí tento svět a začne žít ve světě, který vytvořilo jeho podvědomí. Je to dokonalý svět, kde všechno funguje a všichni jsou spokojení a šťastní, ale při příchodu do něj vám hned u vchodu seberou duši. Chlapec dlouze řeší, co bude dělat, zvažuje dokonce útěk z dokonalého světa, ale nakonec se rozhodne zůstat, za což může do značné míry i dívka z knihovny, kterou si zamiloval. Duši si však ponechá a tím se vyhostí z Města do Lesů. Plyne z toho nejspíš ponaučení, že ať se děje, co chce, dycky je dobrý neztratit duši. A co si vlastně představujete pod takým pojmom duša ???


Zanechte komentář

Hledáte něco?

Použijte tento formulář:

Nenašli jste co jste hledali? Zanechte zprávu v komentářích a napravíme to!

Něco ke čtení?

Navštivte i tyto stránky...