www.dobesovi.cz

Červený trpaslík

Autor , dne 26. 5. 2009, v kategorii Seriály

Seriál se poprvé objevil na BBC2 15. února 1988

RDHned na začátku musím přiznat, že Červený trpaslík je pro mě zatím nejlepší seriál, který jsem viděl. Sice jsem použil označení „zatím“ nejlepší, ale kdybych nepočítal seriály IT Crowd nebo  Black Books, tak kvalitě trpaslíka se zatím nikdo ani nepřiblížil, natož aby ho překonal.

Příběh se odehrává na těžařské lodi Červený trpaslík. Hlavní postava, Dave Lister, je poslední žijící člověk. Arnold Jidáš Rimmer, magor, hologram jednoho ze členů mrtvé posádky. Kocour, který se na lodi vyvinul z kočky domácí. Holly, lodní počítač údajně s IQ  6000. Kryton, android, robot, kterému se podařilo vymanit se ze svého naprogramování. Kris Kochanská, důstojnice, z lepší společnosti. Vše se odehrává za 3 miliony let, ve vzdáleném vesmíru.

Vazby k jiným oblíbeným seriálům/filmům:
Rimmer (Chris Barrie) hraje také v seriálu Černá zmije III a Vraždy v Midsomeru. Hrál ve mnoha filmech, zmíním jen film Lara Croft – Tomb Raider.
Kocour (Danny John-Jules) hrál ve filmu Sbal prachy a vypadni. Film jsem sice kdysi viděl 2x, ale kocoura jsem nějak nevybavuju.

Seriál má celkem 52 třicetiminutových velmi kvalitně nadabovaných episod, odvysílaných v letech 1988 – 1999. Letos (v roce 2009) byly odvysílány ještě další tři díly.


Zanechte komentář

Hledáte něco?

Použijte tento formulář:

Nenašli jste co jste hledali? Zanechte zprávu v komentářích a napravíme to!

Něco ke čtení?

Navštivte i tyto stránky...